GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 8941037
nr 894 1037
Ingrid Atterberg
(1920-2008), Sverige
ceramics, Ingrid Atterberg (1920-2008), UE Uppsala-Ekeby, height: 21, liten nagg,
VASE, keramik, Ingrid Atterberg (1920-2008), UE Upsala-Ekeby, höjd: 21, liten nagg
Ingrid Atterberg, born 1920, Swedish ceramist.
400
SEK 400
Monday May 12 2014
at 19:43:57
300 kr
150 kr
250 kr
350 kr
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
Read more about 50/60-tal
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".
Tilgman Keramik